fiodor

Joanna
Site Admin

fiodor

Postautor: Joanna » śr sty 20, 2016 6:56 pm

Temat wiadomości: regul
Od: fiodor
Wysłane o: 10 Wrz 2009 12:46
Do: Laura
przesyłam ci potwierdzenie tego co pisałem w temacie o prawnej ochronie postów (przesłałem też bendysowi i cfanszemu bo ten ostatni chyba się pobał i zmienił regulamin):
Cytuj:
Prawa autorskie do postów na forum - ciekawostka

Pytanie do prawnika : Użytkownik forum dyskusyjnego (z bardzo dużą ilością postów) zażądał usunięcia jego forumowego konta. Wraz z usunięciem konta domaga się również, usunięcia wszystkich jego postów. Poprzez takie działanie wiele wątków może stracić sens istnienia, szczególnie, kiedy inny użytkownik odwołuje się do postu usuniętego użytkownika. Konto użytkownika usunąć na żądanie trzeba, jednak czy to nie w gestii administratora (właściciela) forum pozostaje decyzja o usunięciu wiadomości pisanych przez użytkowników forum? Oczywiście z wyjątkiem tych postów, których treść może przyczynić się do jednoznacznej identyfikacji autora wiadomości - te usunąć trzeba. Czy prawo autorskie reguluje takie przypadki? Czy administrator mógłby "podciągnąć" posty pisane na forum jako publikacje zamieszczane w pismach, gdzie prawo do dysponowania treścią przechodzi na redakcję? Proszę o wskazanie (o ile istnieją) stosownych regulacji, zawartych w dokumentach prawnych

odp.

Prawo polskie nie przewiduje szczególnych regulacji dotyczących wypowiedzi na forum dyskusyjnym. Wypowiedzi takie podlegają regulacjom prawa autorskiego na takich zasadach , jak wszelkie inne wypowiedzi. W świetle zasad praw autorskiego przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia. Utworem w rozumieniu prawa autorskiego jest tylko rezultat działalności o charakterze twórczym, kreacyjnym, oryginalnym, charakteryzujący się indywidualnością.
W związku z powyższym należy zauważyć, że posty umieszczane na forum, co do zasady nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego. Typowe wypowiedzi nie spełniają bowiem przesłanek wymaganych przez ustawę Prawo autorskie. Podstawowym wymogiem stawianym utworom jest wymóg twórczego charakteru. Wypowiedź sama w sobie nie jest twórcza i nie stanowi utworu. Samo przekazanie informacji, opinii, czy idei nie jest przejawem działalności twórczej i w związku z tym nie podlega ochronie z punktu widzenia prawa autorskiego. Dla przyjęcia ochrony prawnoautorskiej wypowiedź musi się odznaczać formą o twórczym i indywidualnym charakterze. A zatem wypowiedź taka nie może być rutynowa, standardowa czy typowa. Warto także pamiętać o tym, że ochroną nie są objęte odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne, a jedynie forma ich wyrażenia.
Reasumując, należy stwierdzić, że post użytkownika forum dyskusyjnego może stanowić przedmiot prawa autorskiego w zupełnie wyjątkowych przypadkach np. gdyby treścią postu użytkownika był wiersz albo tekst wyróżniający się szczególnie oryginalną formą. W przeciwnym razie użytkownikowi forum nie przysługuje żadna ochrona z tytułu prawa autorskiego.

A zatem administrator forum nie jest zobowiązany do usunięcia postów użytkownika na jego żądanie.

Źródło – www.e-prawnik.pl

Sylwia

Forumoteka.pl

autor: Sylwia » sob gru 10, 2016 1:01 am

Joanna
Site Admin

Re: fiodor

Postautor: Joanna » śr sty 20, 2016 6:57 pm

Temat wiadomości: img/smilies/smile
Od: bujaczekowna
Wysłane o: 22 Paź 2009 22:11
Dziękuje Ci bardzo mocno :11:) Paczka doszła... Czekolada i resa była niepotrzebna ,ale bardzo,bardzo ,bardzo dziękuje 3img/smilies/smile 3img/smilies/smile

Joanna
Site Admin

Temat wiadomości: Re: ....
Od: Alicja
Wysłane o: 26 Kwi 2010 11:49

Lauro dziś otrzymałam paczkę.Jejka jakie to wszystko jest piękne i zadbane.I jeszcze te śliczne kosmetyczki.
Słodycze są dla Szymka,mam rozumieć.
Jutro biorę się za wysyłanie,bo Diana nie podała Mi swojego adresu i Szymek.
Bardzo Ci dziękuję,mój Adaś też przesyła Tobie pozdrowienia,a od króliczków i ode mnie całuski.

P.S
Resztę biżuterii rozdzieliłam między dziewczyny.Pozwoliłam sobie wybrać jeszcze bransoletkę do naszyjnika i zegarek z delfinkami[jest taki słodki].

Joanna
Site Admin

Temat wiadomości: Re: ......
Od: kanaba
Wysłane o: 18 Maj 2010 13:34

LAURO!!!!!!!!!!!!!!!!!dostalismy paczke!!!!!!!!!!!!!!!bardzo ci dziekuje ,wogle to nie wiem jak mam ci dziekowac ,nie spodziewałam sie tylu rzeczy!!i jeszcze ta kasa!!!pozwolisz ze kupie synusiowi zabę,taka duzą żabe ,ostatnio ma bzika na punkcie zaby ,ale ma taka mała piszcząca więc ja ciagle nosi a nawet jak sie kładzie spać to żabe stawia na łózku...Natalka jest w domu,powiedziała ze pierwszy raz spotkalismy kogos kogo nie znamy a kto nam pomógł...Lauro Twój gest pozwala mi wierzyc ze jednak są dobrzy ludzie...Boze nigdy nic od nikogo nie dostalismy...bardzo ci dziękujemy.
p.s jedna para okularów jest moja...
pozdrawiam i całuje .....
ela

Joanna
Site Admin

Postautor: Joanna » śr sty 20, 2016 6:58 pm

Temat wiadomości: ...
Od: Annathema
Wysłane o: 25 Maj 2010 22:37

Laura, Słoneczko !!!!
Dzisiaj przyszła paczuszka od Ciebie. Dziękuję Ci w imieniu Młodego. Nie musiałaś tego robić... Jesteś wspaniałą kochaną osobą. Spisałam sobie Twoj adres... Przyda się

Tyle wspaniałości, tyle pyszności.... Rozczuliły mnie te malutkie pyszności firmy Haribo. U nas można kupic te zwykłe Haribowskie miśki, ale nie wiem na czym to polega, że te od Ciebie inaczej smakują. lepiej, intensywniej. A takich malutkich paczuszek nie widziałam Świetne są. Schowałam i będę ze sobą taką paczuszke jak będę z Krzysiem wychodzić. świetna sprawa na spacerek.
Batoniki tez zje Krzysiasty. Pozwoliłam sobie przywłaszczyć czekoladę. Pomyślałam, że sie nie obrazisz, że zjem ją z okazji Dnia Matki.

Za pieniążki bardzo Ci dziękuję. Muszę je wymienić w kantorze. Zamówiłam juz Krzysiowi takiego konika rehabilitacyjnego poprawiającego równowagę. Miała być piłka Tai Chi, ale rehabilitantka powiedziała, że jak inwestowac to lepiej w konika niż tą piłkę. Akurat na niego mi starczy. Będzie miał Konika od Cioci Laury. Dziękuję Ci ! W jego imieniu, za niego !!!! Jesteś wspaniałą kobietą. Chciałabym się do Ciebie teraz przytulić.... Stałaś mi się w przeciagu tych kilku miesięcy taka bliska....

nigdy nie bedę w stanie sie odwdzięczyć....

Joanna
Site Admin

Temat wiadomości: Re: X.X
Od: Mini
Wysłane o: 07 Lip 2010 22:25

Wiem Lauro,że to dzięki Tobie rok temu nie rozpadło się nasze małżeństwo.

Joanna
Site Admin

Wysłane o: 04 Sie 2010 18:40
Laurko przecież to wielki wydatek.Samo kupno tych słodyczy bardzo dużo kosztuje + jeszcze wysyłka.Coś Ty nie kłopocz się kochanie.Nie żebym nie chciała,ale mnie wstyd przyjmować takie drogie prezenty.Bo ja nie będe mogła się odwdzięczyć Tobie.Dostałam od Ciebie biżuterię i za nią jestem już bardzo wdzięczna i bardzo się cieszę.

Joanna
Site Admin

Postautor: Joanna » śr sty 20, 2016 6:59 pm

Wysłane o: 04 Sie 2010 18:55
Lauro bardzo Tobie dziękuję.Czekoladki i tym podobne bardzo lubię,a mój Adaś to wszystkie słodycze uwielbia.Ja się bardzo cieszę i bardzo Ci dziękuję.Już na sama myśl mi ślinka pociekła.Rozpieszczasz mnie a ja nie będę mogła się zrewanżować.
Bardzo się cieszę ale nie chciałam narażać Ciebie na koszty.Przecież wszystko kosztuje,a Tobie też nie jest lekko żyć.

Joanna
Site Admin

Wysłane o: 04 Sie 2010 19:13
Ja tez lubię czekoladki.I jeszcze raz Tobie dziękuję.Naprawdę sprawiłaś mi wielką radość.Wzruszyłam się i aż się popłakałam.
Jesteś kochana. :11:)
Jak tylko paczka dojdzie dam Ci znać.

Joanna
Site Admin

Wysłane o: 05 Sie 2010 16:15
Laurko bardzo dobrze się czuję.Przez Twój piękny gest jestem cała w skowronkach.Wczoraj byłam bardzo wzruszona i popłakiwałam sobie.
Czekam na Adasia,bo od wczoraj go nie ma.

Wróć do „Privy”